Loading...

O Himalaya Base Camp

Najbardziej wyjątkową częścią Himalaya Base Camp jest biwak w specjalnie przygotowanych platformach ścianowych typu portaledge. Ten specyficzny rodzaj namiotu używany jest przez profesjonalnych alpinistów, gdy na stromej ścianie nie znajdują miejsca na odpoczynek. Służy do biwakowania podczas długich dróg wspinaczkowych, gdzie jedyną opcją na ułożenie się do snu jest założenie wiszącego obozu.

Himalaya Base Camp to również możliwość pozyskania nowych umiejętności i wymiany doświadczeń. Profesjonalni przewodnicy i instruktorzy przeprowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy na ekstremalnych wysokościach, rozbijania awaryjnego biwaku w górach i przygotowania do biwaku w skale. Na terenie obozu odbędzie się szereg aktywności pomagających ocenić swoje aktualne możliwości i poznać siłę wspólnego działania. Będą to m.in. survival, wspinaczka, zjazdy na linach, poręczowanie i asekuracja.

Wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów i ambasadorów eventu. Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Michał Król – wspinacz, alpinista, himalaista. Autor Bafometa, pierwszej w Polsce drogi o wycenie M14, którą wytyczył razem z Marcinem Kotelnickim. Nowe drogi wytyczył również w Himalajach i Kirgizji, za co został nagrodzony przez Ministra Sportu oraz podczas gdyńskich Kolosów.